Përvoja e përdorimit Flekosteel

Nicholas nga Parisi tregon përvojën e tij të përdorimit të Flekosteel

Përvoja e përdorimit të Frekosteel Nicholas nga Parisi

Unë e dashuroja vrapimin që nga fëmijëria - të gjitha llojet e turneve, garave, unë vrapova një maratonë disa herë, por me kalimin e moshës, ky hobi u bë i ndjerë. Vazhdoja të vrapoja çdo ditë, i nënshtrova nyjet e mia ndaj ngarkesave të mëdha. Prandaj, për disa vjet vuajta nga dhimbjet e kyçeve, mendova se nuk mund të vrapoja më! Gjatë kësaj kohe, natyrisht, provova një tufë mjetesh të ndryshme, por asnjëri prej tyre nuk dha rezultatin e dëshiruar. Dhe kohët e fundit, disa miq që po trajtonin një vajzë 10-vjeçare pas një frakture këshilluan xhel Flekosteel kundër dhimbjeve në nyje dhe shpinë. Në fillim nuk doja të bëja asgjë në lidhje me këtë, por ata kishin përvojë të vërtetë të përdorimit të tij, dhe ata këmbëngulën, kështu që unë përsëri e bleva këtë xhel.

Ku mund ta blej produktin?

Miqtë e mi të cilët më këshilluan Flekosteel disi e morën paketën përmes miqve të tjerë, por unë sapo gjeta faqen zyrtare të Flekosteel në internet dhe porosita nga atje. Ju ndoshta mund ta blini atë diku tjetër, por padyshim asnjë falsifikim nuk do të vijë nga faqja zyrtare e internetit.

Ky xhel, nga rruga, nuk llogaritet në mes të ilaçeve, kështu që, falë Zotit, nuk kishte asnjë sherr me marrjen e një recete dhe shkuarjen në spitale - ata e dërguan atë pa asnjë pyetje.

Për çfarë trajton xheli?

Në fakt, nga çdo sëmundje dhe efektet anësore dhe dëmtimet e shoqëruara me nyje dhe shpinë. Këto përfshijnë osteokondrozë, artrit, shiatik, skoliozë dhe më shumë. Thjesht kisha ndjesi të dhimbshme nga mbingarkesa e nyjeve.

Kam lexuar përbërjen për një kohë të gjatë (mendoj se kjo është një pikë e rëndësishme), por përveç vajrave, bimëve dhe ekstrakteve të ndryshme nuk gjeta asgjë. Në këtë drejtim, është gjithashtu një plus i madh për prodhuesin, pasi menjëherë është e qartë që produkti është natyral, i sigurt, pa një grumbull kimikatesh, siç është pranuar tani.

Familja, nga e cila mësova për xhelin, e bleu atë për t'u rikuperuar nga një dëmtim - vajza ime ra në shesh lojërash dhe theu këmbën. Fraktura ishte e vështirë dhe mjekët këshilluan përdorimin e një mase të fuqishme parandaluese. Flekosteel, edhe në fazën e shërimit, dha rezultate të mira - kur ata erdhën në spital për një vizitë tjetër, mjeku u befasua që ndryshimi shkoi shumë më shpejt.

Zbatimi i xhelit

Përvoja & Drejtimi i Xhelit Nicholas Flekosteel

Unë gjithashtu lexova se si ta përdor këtë mjet në Internet, megjithëse kishte një udhëzim në vetë paketën.

Gjëja kryesore që mbaj mend nga përdorimi i të gjitha llojeve të produkteve të përbashkëta është se ato nuk mund të fërkohen shumë në lëkurë. Në herët e para, kur nuk e dija akoma, ndodhte që pasi të fërkohesha, lëkura të kruhej ose filloi të dhembte edhe më shumë. Kjo është arsyeja pse është më mirë të vendosni xhel në zonën e problemit dhe ta lini të pushojë për gjysmë ore derisa të absorbohet. Importantshtë e rëndësishme në të njëjtën kohë të jesh në një pozicion, të mos ngrihesh, të mos vraposh, përndryshe rezultati nuk do të jetë i mjaftueshëm.

Jam trajtuar në këtë mënyrë për një muaj e gjysmë - kam aplikuar xhel 2-3 herë në ditë, më shpesh në mëngjes para punës dhe pasdite vonë, kur ishte koha për pushim.

Efikasiteti

Edhe kur i lyeja nyjet e mia me xhel, pas rreth 15 minutash u bë shumë më e lehtë - tensioni i fortë gradualisht filloi të zhdukej, plus, pashë se si ngjyra e lëkurës filloi të ndryshonte gradualisht, kishte ënjtje të lehtë - dhe ata filluan të qetësoheshin. Pas disa javësh, fillova të vrapoja përsëri dhe e rrita ngarkesën. Të gjitha simptomat janë zhdukur pothuajse plotësisht, por unë fillova ta trajtoj situatën më qëllim - nuk i ngarkoj shumë këmbët, bëj pushime midis vrapimeve. Megjithëse tani nuk ka ndonjë nevojë kritike, unë përsëri bleva edhe disa pako xheli - do ta përdor herë pas here për parandalim.